firemni-programy.cz > outdoor > zimní horolezectví

Zimní horolezectví

Lezení v zimním a vysokohorském terénu po skalách, sněhu, ledovci a ledopádech s jištěním za doprovodu instruktora. Vzrušující adrenalinový sport, při kterém prožijete chvíle strachu i chvíle opojení z dobytého vrcholu. Prožijete nezapomenutelné chvíle v krásné romantické přírodě.

Vybavení

Sedací úvazek, stoupací železa (mačky), přilba, cepín, kladivocepín. Samozřejmostí je jistící lano, smyčky, karabiny, slaňovací osma, lavinový peeps, skoby. Potřebné vlastní vybavení: Teplé a nepromokavé zimní oblečení (gore-tex,…) obuv, na kterou lze připevnit mačky (nejlépe horolezecké nebo skialpinistické skelety, návleky, zimní spacák a karimatka (pro případ nečekaného bivaku), baterka, doporučujeme skialpinistické lyže.

Bezpečnost

Doporučujeme navázat na zkušenosti z letnho horolezectví. O vaši bezpečnost se postarají proškolení instuktoři UIAA. Instruktoři vám podají kompletní výklad o způsobu jištění i o pohybu ve vysokohorském prostředí. Každý lezec je zajištěn horolezeckým lanem, na kterém zůstane v případě pádu viset. Horolezecké lano udrží více než 1 tunu.

Charakter z hlediska Teambuildingu

ADVENTURE, TEAM BONDING, TEAM BUILDING, EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE FUN, ADRENALIN. Horolezectví je idelání příležitost poznat sám sebe, překonat strach a posunout své mety zas o nějaký kousek dál. Spolupráce celé skupiny horolezců je přitom naprostou a nezbytnou samozřejmostí.

Možnost kombinovat

se skialpinismem, lyžováním.

Naše přednosti

Zajistíme instruktory s mezinárodní UIAA licencí, zapůjčení sedacího úvazku, lezeckých bot, přilby, lana, karabin, cepínu, skob, maček. Instruktor se postará o vaši bezpečnost. Podle vašich schopností vybere vhodný terén, lezeckou cestu zajistí, bude vás jistit po celou dobu výstupu a poradí vám nejvhodnější techniku. Nabízíme individuální přístup a očekáváme vaši aktivní spoluúčast při výuce a lezení.

Doporučené lokality

Krkonoše, Vysoké Tatry, Alpy

Oblíbené programy

Týden zimního lezení v Tatrách – V průběhu týdne si vyzkoušíte všechno, co zimní velehory nabízejí. Lavinový kurz – dvoudenní kurz určený pro horolezce, skialpinisty i lyžaře. Lezení ledopádů – nadstavba zimního lezení pro pokročilé a ty nejnáročnější

Fotogalerie