firemni-programy.cz > outdoor > skialpinismus

Skialpinismus

Nejmodernější styl lyžování vyvinutý v alpských zemích. Turistika a jízda ve volném terénu na speciálních skialpinistických lyžích ve vysokohorském terénu. Atraktivní zimní lyžařský sport, který spojuje výstupy na lyžích s atraktivitou a nábojem freerideových sjezdů. To vše v prostředí vysokohorských zasněžených svahů a plání s dalekými rozhledy. Svým pojetím lze skualpinismus přirovnat k offroadu.

Vybavení

Skialpinistické lyže (zapůjčíme curvingové skialpinistické lyže zpravidla s vázáním Diamir nebo Silvretta), skialpové boty (zapůjčujeme boty zn. Dynafit, Nordika), stoupací pásy Coll-tex, lyžařské hole spíše běžecké délky, nejlepší jsou teleskopické hole s nastavitelnou délkou. Lavinovou soupravu (peeps+loatka+sonda).

Bezpečnost

Můžete být úplnými začátečníky. Zkušený instruktor vám vysvětlí, jak používat lyže, stoupací pásy, naučí vás techniku našlapání stopy a výstupu s otočkami, jak se pohybovat v horském terénu a doprovodí vás na tůře. Každý účastník je vybaven lavinovým peepsem.

Charakter z hlediska Teambuildingu

ADVENTURE, TEAM BONDING, TEAM BUILDING, EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE, FUN. Menší skupiny.

Doporučené speciality a modifikace

Vícedenní akce, možno kombinovat s týmovou aktivitou Resque - záchrana z laviny.

Možnost kombinovat

se sjezdovým lyžováním, na jaře dokonce s vodáckými sporty.

Naše přednosti

Zajistíme zkušené proškolené instruktory, zapůjčíme vám vybavení pro skialp (skialpové lyže, boty, stoupací pásy, lavinový peeps). Naši instruktoři vás naučí vše od základů až po zásady bezpečného pohybu v horském terénu. Kurzy skialpinismu vede instruktor lyžování, člen horské služby a aktivní závodník.

Doporučené lokality

V Čechách: Krkonoše, Jeseníky V Evropě: Nízké Tatry, Vysoké Tatry, Alpy, Vichren.

Oblíbené programy

Ochutnávka Skialpinismu – jednodenní program (min. půldenní) – kdekoliv na horách se sněhem Základy Skialpinismu (víkendový 3 denní kurz pro začátečníky v Krkonoších) Skalp Dachstein (3-4 denní akce v Alpách) – říjen až červen Velikonoční duatlon (pětidenní kombinace skialpinistického zájezdu s jízdou na Yukonu. Zatímco na jaře panuje na vrcholcích Alp příjemné lyžařské počasí, řeky v údolích se plní vodu z tajícího sněhu) Víkend v Roháčích - prodloužený víkend ve skialpinistickém ráji

Fotogalerie