firemni-programy.cz > outdoor > petanque

Petanque

Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě 1-3 členná družstva, které se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink. Výraznou předností tohoto sportu je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Vybavení

Používáme speciální koule pro petanque, ocelové, duté o průměru 70-80 mm a váze 650-800 g.
Terén pro petanque není v pravidlech přímo určen. V tom je kouzlo této hry. Hráči se musí vyrovnat s nástrahami jakéhokoliv povrchu. Nejčastěji se hraje na povrchu který je podobný cestičkám v parku (udupaný písek), ale dá se hrát i na antuce, na trávě a pod. Zcela nevhodné je hrát na dlažbě. Rozměry hřiště by se měly pohybovat kolem 4 x 15 m.

Bezpečnost

Krátké proškolení na začátku programu, minimální rizika při dodržení bezpěčnostních pokynů.

Možnost kombinovat

Nabizí se možnost kambinací se všemi možnými outdoorovými sporty.

Naše přednosti

Profesionální vybavení + profesionální vedení. Poradíme kde a jak uspořádat soutěž, doporučíme terény a nakombinujeme i s jinými aktivitami.

Doporučené lokality

Parky, například v zámeckých parcích lze nalézt nádherná zákoutí s ideálním povrchem na cestičkách, kolem sportovišt a v podstatě kdekoliv. Pozor, v rámci historických center se špatně hledá vhodný povrch, dlažba je pro Petanque zcela nevyhovující.

Oblíbené programy

Turnaj, turnaj dvojic, turnaj smíšených dvojic, turnaj trojic. Parkový trojboj (petanque, lukostřelba, crossgolf).

Fotogalerie