firemni-programy.cz > outdoor > lyžování

Lyžování

Připravili jsme pro vás zdokonalovací kurz se zaměřením na techniku pro lyžování při skialpinismu a freeridu. Tři dny soustředěné výuky by vás měly dovést k radosti z jízdy mimo sjezdovky, k umění kontrolované jízdy na strmých svazích, v hlubokém i rozbitém sněhu, nebo v boulích. Každý den vás čekají hodiny na svahu a večerní semináře s rozbory videa a zajímavé debaty.

Vybavení

Lyže, hole, doporučujeme brýle, pro děti přilby. Teplé zimní oblečení.

Bezpečnost

Dohlédneme na správné seřízení bezpečnostního vázání a pak už stačí jen nepřeceňovat své schopnosti.

Charakter z hlediska Teambuildingu

ADVENTURE, FUN, ADRENALIN.

Doporučené speciality a modifikace

Freestyle nejnovější dynamicky se rozvíjející lyžařská disciplína pro pokročilé lyžaře, kterým už sjezdovka neposkytuje ten správný odvaz.

Možnost kombinovat

se skialpinismem, běžkami, ve vysokých horách i se zimním lezením.

Naše přednosti

Zajistíme dopravu do atraktivního lyžařského střediska, zajistíme ubytování. Pro začátečníky zajistíme instruktory, kteří vás naučí základům, pokročilé zájemce naučí curvingu, telemarku, freestylu…

Doporučené lokality

Lyžařské areály v Krkonoších, Alpách jsou všeobecně známy. My nabízíme i lyžování v lokalitách Bulharského Pirinu.

Oblíbené programy

SKI WORKSHOP:

Workshop alpského lyžování, intenzivní a profesionální kurz lyžování
Pojeďte se zdokonalit v lyžování a získat jistotu na lyžích. Tento intenzivní kurz je zaměřen na techniku jízdy v různém terénu. Kurz je určen pro veřejnost, která má zájem o zdokonalení jízdních dovedností a získání jistoty za jakýchkoliv podmínek. Lze uskutečnit vě větších střediscích v ČR a samozřejmě v Rakousku či Francii.

Čekají vás tři dny nabité lyžováním s profesionálními učiteli lyžování, kteří mají zkušenosti nejen z českých svahů a proslulých rakouských středisek, ale i ze svých letních putování za sněhem na Nový Zéland nebo do Austrálie. Tři dny soustředěné výuky by vás měly dovést k radosti z jízdy mimo sjezdovky, k umění kontrolované jízdy na strmých svazích, v hlubokém i rozbitém sněhu, nebo v boulích. Naučíte se jak rychle reagovat na nečekané překážky a různé druhy sněhu, jak změnit rytmus vašich oblouků a jak si místo trápení užít nejen výstup nahoru, ale hlavně sjezd dolů. Každý den vás čekají 4 hodiny na svahu a 2 hodiny večerního semináře s rozbory videa a zajímavých debat. 

RAKOUSKÁ ŠKOLA ALPSKÉHO LYŽOVÁNÍ - METODICKÁ ŘADA APUL
Každý účastník obdrží nejnovější DVD z dílny APUL (Asociace Profesionálních Učitelů Lyžování) se vzorovými ukázkami technik jízdy na lyžích, telemarkach, freestyle, ...

Hlavní lektor a garant: Ondřej Novák - člen lektorského sboru a člen výkonného výboru APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování)

Program SKI Worshopu:
1 den (čtvrtek): na večer příjezd, prezentace, úvodní informace, welcome drink, promítání, diskuze. Kdo nemůže přijet na Nový rok večer, může se ke kurzu přidat v pátek 2.1.2009 do 9 hod 30 min.
2 den (pátek) Po snídani ranní blok: lyžování, zdokonalovací lekce zaměřené na základní postoj, vedení lyží, šířku stopy a objasnění zásadních termínů, které nás budou nadále provázet. Odpolední blok: koordinace a cvičení na její zlepšení. Krátký oblouk, bezpečné zastavení a přechod v terénu. Večerní blok: videoworkshop - rozbory jezdců světového poháru, metodická CD. Celkem 6 hod (4 hodiny na svahu s lektorem, 2 hodiny volné jízdy, 2-3 hodiny večerní seminář s promítáním o technice a provedení)
3 den (sobota): Dopolední blok: nácvik techniky pro jízdu mimo sjezdovky – jízda na strmých svazích, jízda v boulích, jízda v rozbitém sněhu, jízda v hlubokém sněhu, krátké oblouky, natáčení na kameru. Celkem 6 hod (4 hodiny na svahu, 2 hodiny seminář s rozborem videa, pro nadšené zájemce večerní lyžování s lektorem.
4 den (neděle): aplikace naučených technik, v případě dobrých sněhových podmínek budeme vyhledávat terény pro lehký freeriding, pokud bude sněhu méně, využijeme náročnějších terénů v areálu pro jízdu v boulích, good bye coffee, vyhodnocení, předání certifikátů o absolvování Alpine workshop, odjezd. Celkem 6 hod.

Veřejný SKI Workshop je zde

Fotogalerie