firemni-programy.cz > outdoor > telemark

Free your heel, free your mind! Neboli volně přeloženo „uvolni svoji patu i svoji mysl“. Přeložit si to může každý, jak chce, ale důležité je, že vás čeká lyžování s volnou patou. Proniknete do tajů nejstarší lyžařské techniky, která vznikla kdysi dávno v Norsku a dnes, díky modernímu vybavení, zaznamenává obrovský comeback po celém světě...

Vybavení

Prvotřídní vybavení, lyže K2, vázání Rotefella a boty Scarpa.

Bezpečnost

Dohlédneme na správné seřízení bezpečnostního vázání a pak už stačí jen nepřeceňovat své schopnosti.

Charakter z hlediska Teambuildingu

ADVENTURE, FUN, ADRENALIN, TAM SPIRIT, TEAM BONDING.

Doporučené speciality a modifikace

Doporučujeme Telemarkovou ochutnávku v rámci zimního teambuildingu nebo přímo uspořádejte Telemarkový workshop.

Možnost kombinovat

s lyžováním, se skialpinismem, běžkami, as dalšími zimními aktivitami. Rádi vám poradíme.

Naše přednosti

Špičkové vybavení a špičkoví lektoři (APUL), kteří vás naučí základům, pokročilé zájemce naučí telemark curving, . Také zajistíme dopravu do atraktivního lyžařského střediska, zajistíme ubytování.

Doporučené lokality

Lyžařské areály v Krkonoších, Alpách jsou všeobecně známy a rádi Vám poradíme s výběrem.

Oblíbené programy

Telemarková škola
Ideálně 2 dny, kdy se vám budou věnovat instruktoři lyžování se zkušenostmi nejen z českých hor, ale i z Rakouska a Austrálie. všichni jsou držitelé licence Apul A a členové demoteamu a lektorského sboru Apul (Asociace Profesionálních Učitelů Lyžování).

Program:
1 den: si vyzkoušíte a převezmete telemarkovou výbavu a pak už vás budou čekat 4 hodiny výuky s vaším instruktorem. Mezitím samozřejmě zbude čas i na oběd a krátkou pauzu třeba na odpočinek. Máme přece celý den, tak není kam pospíchat.
2 den: vyrazíte na kopec sami (případně po domluvě a za doplatek možno i s instruktorem) a budete se snažit vylepšit dovednosti získané během předchozího dne. Kolem 16 hodiny se pak sejdeme při vrácení materiálu a následuje odjezd.


Veřejný telemarkový kurz naleznete zde

TELEMARK - Workshop
Kurz proběhne v jakémkoliv lyžařském areálu pod špičkovými lektory telemarku: Ondrou Novákem a Tomášem Drdáckým. Stačí mít chuť a základní lyžařské návyky a můžete se do toho pustit! Sami budete překvapeni, jaký je to požitek z jízdy s volnou patou.

Program TELEMARK WORKSHOPU:
1. den: Ve čtvrtek večer příjezd. Úvodní informace, welcome drink, video a nocleh.
2. den: Od 9 hodin telemarkování, základy techniky, zdokonalovací lekce zaměřené na základní postoj, vedení lyží, šířka stopy a objasnění zásadních termínů, které Vás budou nadále provázet. Koordinace a cvičení na její zlepšení, promítání telemarkových filmů a metodik.
3. den: Od 9 hodin další rozvoj techniky telemarkování, zdokonalovací lekce zaměřené na základní postoj, vedení lyží, šířka stopy. Natáčení na video. Koordinace a cvičení na její zlepšení, večer promítání a rozbor videa z jízd účastníků.
4. den: Dopolední technik ladění v odpoledních hodinách good bye coffee a odjezd.

Veřejný Telemark Workshop je zde

Fotogalerie